Najciekawsze atrakcje Słowacji przy granicy z Polską

  • Zamek Spiski na Słowacji

Wybierając się na urlop w góry, warto sprawdzić także atrakcje Słowacji przy granicy z Polską. Można będzie uatrakcyjnić urlop, poszerzając wakacyjne plany o zwiedzenie ciekawych miejsc u naszych sąsiadów, a przy tym skosztować regionalnej kuchni, czy zrobić drobne zakupy. Poleca się to nie tylko turystom zmotoryzowanym, ale także tym, którzy uwielbiają wycieczki rowerowe, czy piesze wędrówki. Sprawdźcie, co warto zobaczyć na Słowacji przy granicy z Polską.

Słowacja- ciekawe miejsca blisko polskiej granicy

Chociaż polskie góry potrafią dostarczyć ogromu wrażeń, spędzając urlop w niektórych górskich miejscowościach, takich jak Szczawnica, Krynica, czy Zakopane, warto poszerzyć wachlarz atrakcji o słowackie miejsca blisko polskiej granicy. Położenie wymienionych powyżej miejscowości umożliwia bowiem szybkie wypady na Słowację. Oto kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia blisko granicy z Polską:

Czerwony Klasztor

Czerwony Klasztor to położony w pobliżu polskiej granicy zabytek sakralny z XIV wieku, którym może pochwalić się Słowacja. Bliskość Szczawnicy sprawia, że jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez polskich turystów spędzających urlop w Pieninach. Jest tam muzeum, w którym można zobaczyć między innymi słynny zielnik liczący ponad 300 roślin rosnących w Pieninach.

Zamek Spiski

Jego historia sięga przełomu XI i XII wieku, a wielkość sprawia na turystach duże wrażenie nie bez powodu, Jest to bowiem jeden z największych kompleksów zamkowych w Europie. Został nawet wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spisky Hrad położony jest blisko granicy z Polską, jakieś 60 km od Muszyny.

Zamek Orawski

Położony w pobliżu polskiej granicy Zamek Orawski usytuowany jest na skale nad rzeką Orawą. Ta średniowieczna budowla udostępniana jest zwiedzającym także z polskojęzycznym przewodnikiem. Latem organizowane są tam także różnorodne festyny. Warto śledzić stronę internetową zamku i na bieżąco dowiadywać się o takich imprezach. Może to być ciekawy pomysł na atrakcyjny weekend na Słowacji.

Liptowski Mikulasz

Położone 80 km od Zakopanego otoczone górami miasto powiatowe w północnej Słowacji może być okazją do zrobienia zakupów, posmakowania słowackiej kuchni, a także uprawiania różnego rodzaju sportów. Zimą warto tu przyjechać na grudniowy jarmark.

Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica jest miejscowością turystyczną, z której można wjechać kolejką na drugi co do wielkości po Gerlachu szczyt słowackich Tatr Łomnicę.

Inne atrakcje na Słowacji, które przyciągają turystów

Turystyczne atrakcje Słowacji to nie tylko góry i zamki, ale także przygotowane obiekty rekreacyjne, rezerwaty przyrody, termalne źródła i jaskinie, gdzie można ciekawie spędzić czas. Należą do nich:

Słowacki Raj

Wśród miejsc, które warto zobaczyć na Słowacji, jest to, które dostarczy też rozrywki całej rodzinie. Ten park linowy to przepiękne widokowe szlaki, kaniony i wąwozy. Przestrzeń obfituje w ułatwiające przemieszczanie liczne drabinki, liny i platformy. Wyjazd tam może być ciekawą formą spędzenia weekendu na Słowacji.

Demianowska Jaskinia Wolności

Jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Europie. Jej wnętrze zachwyca turystów bogactwem kształtów i kolorów. Liczy ponad 8 km długości, ale dla turystów przewidziano do zwiedzania krótszy odcinek, liczący około 2 km.

Słowacki Kras

To kolejny region na Słowacji wpisany na listę UNESCO z przepięknymi jaskiniami i grotami udostępnionymi turystom. Mają różny poziom trudności, ale jeśli kogoś interesuje jaskinia dla odważnych, powinien się tam wybrać.

Tatralandia

Tatralandia to obfitujący w liczne atrakcje aquapark, który zapewni świetną rozrywkę całej rodzinie. Liczne baseny, zjeżdżalnie umożliwiające także zjazdy na pontonach i wiele innych form rozrywki sprawią, że nie tylko dzieci, ale i dorośli będą się doskonale bawić.

Co jeszcze warto wiedzieć, planując weekend na Słowacji?

Spędzając urlop w południowej Polsce, można uatrakcyjnić go, poszerzając plan o odwiedzenie miejsc wartych zobaczenia na pograniczu polsko-słowackim, a także w północnej Słowacji. Atrakcje na słowackiej stronie Tatr są tak liczne, że spędzając jedynie weekend na Słowacji, trzeba wybrać spośród nich te, które wpiszą się najlepiej w oczekiwania danej rodziny. Jadąc w słowackie Tatry, warto wiedzieć, że za zwiedzanie zamków, czy innych atrakcji najlepiej będzie płacić w euro, ponieważ przeliczniki na złotówki są raczej niekorzystne. Ceny natomiast nie są wygórowane. Nie trzeba się za to martwić o barierę językową, ponieważ język słowacki jest podobny do naszego i można bez problemu się porozumieć. Jeśli ktoś nie chce spędzić całego weekendu na Słowacji, a nocuje np. w Szczawnicy, może zrobić sobie wycieczkę jednodniową i poznać atrakcje przy granicy, takie jak Czerwony Klasztor. Chcąc natomiast zobaczyć najładniejsze miejsce na Słowacji, warto udać się do tych wpisanych na listę UNESCO, które zaoferują coś unikalnego, czego nie znajdzie się gdzie indziej.

Bez względu na to, co Słowacja oferuje turystom, najlepiej zarezerwować nocleg w pensjonacie w Polsce. Nasza willa w Szczawnicy zaprasza wszystkich chcących poznać jeden z najpiękniejszych regionów, jakim są Pieniny, a także zobaczyć ciekawe miejsca na pograniczu polsko-słowackim.

Szczawnica - noclegi dla rodzin z dziećmi ; Szczawnica apartament z jacuzzi ; Pokoje Gościnne w Szczawnicy ; Apartamenty Szczawnica ; Szczawnica - noclegi ze śniadaniem ; Szczawnica noclegi z psem ; Szczawnica Boże Narodzenie ; Szczawnica Wielkanoc