Blog

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Atrakcje dla dzieci w Pieninach i samej Szczawnicy

  Wyjazd z dziećmi na wakacje nie tylko zacieśnia rodzinne więzy, ale w młodym pokoleniu rozbudza nowe pasje i pozostawia cenne wspomnienia na całe życie. Jadąc na urlop z dziećmi, warto wybrać takie miejsca, które dostarczą im dużo wrażeń.

 • Pieniny Szczawnica

  Co robić w Pieninach gdy pada deszcz?

  Jadąc w Pieniny, zawsze ma się nadzieję, że pogoda nie zawiedzie i będzie można pochodzić po górach, czy zaliczyć spływ Dunajcem z flisakami. Bywa jednak, że kapryśna aura krzyżuje wszystkie wcześniejsze plany i przynajmniej z części atrakcji trzeba zrezygnować.

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Czy wyjazd w Pieniny z psem to dobry pomysł?

  Podróżowanie z psem staje się coraz powszechniejsze. Udając się na urlop całą rodziną, naturalnym jest zabranie ze sobą również czworonożnego przyjaciela, który dla wielu jest takim samym członkiem rodziny, jak człowiek.

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Czym urzekają turystów Trzy Korony?

  Trzy Korony to jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektownych szczytów w Pieninach. Mimo że nie jest najwyższy, to ze względu na specyficzną budowę, która z daleka przypomina koronę, jest chętnie odwiedzany przez turystów.

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Jaki jest najwyższy szczyt Pienin i jak tam dotrzeć?

  Wielu turystów odwiedzając Szczawnicę i jej okolice za punkt honoru obiera sobie wejście na najwyższy szczyt Pienin. Jako że najpopularniejszy w Pieninach jest masyw Trzech Koron, często mylnie uznaje się go za najwyższą górę.

 • Widok na Krościenko nad Dunajcem

  Krościenko nad Dunajcem – jakie atrakcje czekają na turystów?

  Krościenko nad Dunajcem to urokliwie położona miejscowość u podnóża Pienin nieopodal Szczawnicy. Mimo turystycznego charakteru i związanych z tym licznych atrakcji, posiada też ciekawe obejrzenia zabytki oraz słynie z leczniczych wód mineralnych.

 • Spływ kajakiem Dunajcem

  Spływ kajakiem Dunajcem – aktywny wypoczynek i niezwykła przygoda

  Jeden z najbardziej urokliwych regionów Polski to Pieniny, które co roku przyciągają rzesze turystów. Niezapomniane widoki, moc atrakcji i szansa na aktywny wypoczynek to wielkie atuty tych okolic i obietnica udanego urlopu.

 • Plac Dietla Szczawnica

  Szczawnica – co warto zobaczyć?

  Szczawnica to jedno z najchętniej odwiedzanych uzdrowisk w południowej Polsce. Kochają ją nie tylko kuracjusze spragnieni wód mineralnych o właściwościach leczniczych, ale i amatorzy aktywnego wypoczynku. Jakie atrakcje Szczawnicy warto poznać szczególnie? Sprawdźcie.