Urokliwe plaże nad Jeziorem Czorsztyńskim

Niektórzy nie wyobrażają sobie urlopu bez plażowania. Okazuje się, że aby korzystać z uroków plaży, kąpieli wodnych i słonecznych wcale nie trzeba wybierać się nad morze czy na Mazury. W górach na turystów również czekają malownicze plaże z pełną infrastrukturą umożliwiające relaks całym rodzinom. Gdzie najlepiej plażować nad Jeziorem Czorsztyńskim? Sprawdźcie.

Gdzie znajduje się Jezioro Czorsztyńskie?

Mające długość około 9 km i powierzchnię 11 km2 Jezioro Czorsztyńskie nie jest tworem natury, lecz człowieka. Jest to sztuczny zbiornik wodny na Dunajcu w Małopolsce malowniczo położony między Pieninami a Gorcami w Kotlinie Nowotarskiej. Powstał dzięki zbudowaniu zapory wodnej w Niedzicy. Otaczają go znane turystom miejscowości takie jak: Niedzica, Czorsztyn, Kluszkowce, Falsztyn, czy Frydman. Wokół Jeziora Czorsztyńskiego wiedzie malownicza trasa rowerowa Velo Czorsztyn.

Jakie plaże nad Jeziorem Czorsztyńskim warto odwiedzić?

Turyści wybierający się nad Jezioro Czorsztyńskie mogą liczyć na możliwość plażowania zgodnie ze swoimi upodobaniami i potrzebami. Oto lista najpopularniejszych miejsc do plażowania:

Plaża Zamajerz w Niedzicy

Spośród plaż uatrakcyjniających Pieniny, plaża Zamajerz w Niedzicy zasługuje na szczególną uwagę. Pięknie położona u stóp zamku jest jedynym strzeżonym kąpieliskiem nad Jeziorem Czorsztyńskim. Piaszczysta plaża, jezioro, zamek Dunajec, przystań wodna oraz widoczne z niej ruiny zamku w Czorsztynie dają okazję do wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem. Znajduje się tam wypożyczalnia sprzętu wodnego, w tym wypożyczalnia rowerów wodnych, co jeszcze bardziej podnosi walory rekreacyjne tego miejsca. Otaczające plażę piękne widoki oraz możliwość rozpalenia ogniska w miejscach do tego wyznaczonych przyciągają całe rodziny także w weekendy. Pomyślano także o zapleczu gastronomicznym oraz boisku do siatkówki plażowej.

Plaża Kluszkowce

Jeśli ktoś woli ustronniejsze plaże, Kluszkowce będą dobrym wyborem. Zamiast piasku plażowiczów wita zielona trawiasta murawa. Dużym atutem dla amatorów kąpieli wodnych jest łagodne zejście do wody. Lubiący aktywny wypoczynek również nie będą narzekać, ponieważ przygotowano tam podobnie jak na plaży w Niedzicy boisko do siatkówki.

Plaża Frydman

Idealne miejsce dla osób, których nie przerażają bardziej kamieniste plaże. Frydman rekompensuje to plażowiczom krystalicznie czystą wodą i spokojem. Tam można poczuć prawdziwy kontakt z nieskażoną cywilizacją naturą. Nieopodal znajduje się także cieszący się jeszcze większą ciszą Podprzylasek, gdzie można w pełni się odstresować i zrelaksować.

Plaża Falsztyn

Dzika plaża położona jest właściwie między Falsztynem a Niedzicą. Na uwagę zasługują plaże i Zatoka Kosarzyska Jeziora Czorsztyńskiego położona w bliskości Zielonych Skałek. Można tam znakomicie wypocząć i podziwiać piękne widoki oraz okoliczne zamki.

Jezioro Czorsztyńskie atrakcje plaża w górach

Jezioro Czorsztyńskie, położone w południowej Polsce, jest jednym z najpiękniejszych akwenów w kraju, a jego malownicze plaże przyciągają każdego roku wielu turystów. Linia brzegowa jeziora jest różnorodna i oferuje nie tylko miejsca do relaksu i wypoczynku na złotym piasku, ale także bogate atrakcje jeziora czorsztyńskiego. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim żegluga oraz możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych.

Z myślą o komforcie odwiedzających, atrakcje infrastruktura plaży została rozbudowana i doskonale dopasowana do potrzeb wczasowiczów. Dostępne są tu m.in. nowoczesne przebieralnie, punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Dodatkowo, dla tych, którzy chcieliby wyruszyć w dłuższą podróż po jeziorze, przygotowana została przystań wodna, skąd można wyruszyć na rejs statkiem czy też wypożyczyć łódź czy kajak. Dzięki takiemu połączeniu naturalnych uroków z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, plaże nad jeziorem czorsztyńskim są idealnym miejscem dla osób pragnących aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody.

Kąpielisko Jezioro Czorsztyńskie — które wybrać?

Plażowanie w górach jest jak najbardziej możliwe, a do tego można wybrać okolicę, gdzie warunki do zażywania kąpieli słonecznych i wodnych będą odpowiadały indywidualnym potrzebom. Każdemu, kogo kusi trawiasta, kamienista lub piaszczysta plaża, Pieniny są w stanie nie tylko taką zaoferować, ale też dostarczyć innych atrakcji, takich jak piękne widoki, czy czyste górskie powietrze. Trudno jednoznacznie wypowiedzieć się które kąpielisko Jezioro Czorsztyńskie ma najlepsze, ponieważ nie dla każdego bogata infrastruktura z całym zapleczem sprzętowym i gastronomicznym będzie najlepszym wyborem. Dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju, zaoferować może dzikie plaże Zatoka Kosarzyska lub Frydman. Jeśli jednak wypoczynku nad wodą szuka rodzina z dziećmi, Jezioro Czorsztyńskie, plaża z piaskiem i strzeżone kąpielisko w Niedzicy sprawdzą się lepiej. Natomiast turystom przemierzającym Pieniny na rowerach poleca się trasę wokół Jeziora Czorsztyńskiego i korzystanie po kolei z uroków tamtejszych plaż.

Jeśli spędzasz urlop w Pieninach, zrelaksuj się na plaży nad Jeziorem Czorsztyńskim, wybierając jedno lub kilka z zaproponowanych powyżej miejsc. Pamiętaj jednak, że Pieniny to bardzo atrakcyjny turystycznie region, popularny nie tylko wśród turystów z Polski, ale i całej Europy. Noclegi warto tu rezerwować z wyprzedzeniem. Dobrą bazą wypadową na plaże nad Jeziorem Czorsztyńskim jest Szczawnica, gdzie noclegi ze śniadaniem oferuje nasza willa. Zapraszamy rodziny z dziećmi, oferując komfortowe warunki. Akceptujemy też zwierzęta domowe. Napisz do nas lub zadzwoń już dziś i dokonaj rezerwacji, planując urlop swoich marzeń.

Zrelaksuj się na plaży nad jeziorem czorsztyńskim

Zrelaksuj się na plaży nad jeziorem czorsztyńskim i pozwól, aby otaczająca Cię przyroda zabrała wszystkie codzienne troski. Okolica jeziora jest niezwykle malownicza, z zielonymi wzgórzami otulającymi lazurową taflę wody. Głębokość jeziora czorsztyńskiego jest zróżnicowana, co sprawia, że jest ono idealne zarówno dla pływających, jak i dla tych, którzy pragną skorzystać z rowerków wodnych. Podczas spokojnego rejsu można podziwiać nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale również intrygujące obiekty architektury.

Zapora Niedzica, która przyczyniła się do powstania tego sztucznego zbiornika wodnego, stanowi interesujące tło dla plażowiczów. Jednak to nie jedyna atrakcja w okolicy. Zamek Niedzica oraz zamek Czorsztyn dumnie górują nad jeziorem, przypominając o bogatej historii regionu. Dla tych, którzy chcą poczuć ducha minionych wieków, prom pomiędzy zamkami oferuje niezapomniany rejs i możliwość zwiedzenia obu twierdz w ciągu jednego dnia. Wszystkie te elementy razem tworzą niezwykle ciekawe miejsce, w którym zarówno miłośnicy historii, jak i osoby pragnące wypoczynku na łonie natury, znajdą coś dla siebie.

Szczawnica - noclegi dla rodzin z dziećmi ; Szczawnica apartament z jacuzzi ; Pokoje Gościnne w Szczawnicy ; Apartamenty Szczawnica ; Szczawnica - noclegi ze śniadaniem ; Szczawnica noclegi z psem ; Szczawnica Boże Narodzenie ; Szczawnica Wielkanoc