Największe atrakcje Szczawnicy i Pienin

Kiedy myślimy o polskich górach, nasze myśli nierzadko biegną w kierunku majestatycznych Tatr, czy rozległych Beskidów. Lecz pomiędzy nimi, jakby ukryte przed zgiełkiem większych braci, leżą Pieniny - maleńki, ale niezwykle urokliwy łańcuch górski. Choć nie dorównują one wysokością innym pasmom, kryją w sobie prawdziwe skarby przyrody i kultury, które zdumiewają swoim pięknem i różnorodnością. Od spienionych wód Dunajca, poprzez majestatyczne Trzy Korony, aż po bogatą historię i kulturę regionu - Pieniny oferują atrakcje, które zachwycą każdego turystę. Jeśli chcesz poznać to magiczne miejsce bliżej, zapraszam Cię na podróż przez największe atrakcje turystyczne Pienin. Odkryjemy je razem!

 • Palenica Szczawnica

  Odkryj Palenicę: atrakcyjna kolej linowa w Pieninach

  Palenica, majestatyczny szczyt góry, który nie tylko dominuje nad malowniczym krajobrazem Pienin, ale również serwuje jedno z największych doświadczeń turystycznych w tym rejonie – Kolej Linową na Palenicę

 • Szczawnica deptak promenada

  Szczawnica – promenada nad Grajcarkiem

  Szczawnica to malowniczo położona miejscowość uzdrowiskowa na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego. Ze względu na piękne krajobrazy i liczne atrakcje, które ma do zaoferowania, jest często odwiedzana przez turystów z całej Europy. 

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy

  Wodospad Zaskalnik to jedna z najpiękniejszych atrakcji Szczawnicy, ukryta w malowniczej okolicy Sewerynówki. Jeśli planujesz odwiedzić to miejsce, oto kilka praktycznych informacji, które pomogą Ci w dotarciu na miejsce:

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Wody mineralne w Szczawnicy i jej okolicach

  Pieniny przyciągają turystów nie tylko urokliwymi krajobrazami, ale i uzdrowiskami, takimi jak Szczawnica, słynącymi ze specyficznego górskiego mikroklimatu i leczniczych wód mineralnych.

 • Wąwóz Holome Pieniny

  Wąwóz Homole – jedna z największych atrakcji Małych Pienin

  Wąwóz Homole chętnie odwiedzany jest przez turystów przyjeżdżających w Pieniny. Ten niespełna kilometrowy odcinek to niezwykle malowniczy zakątek otoczony wysokimi na 120 metrów skałami.  

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Czerwony Klasztor – ciekawa atrakcja po słowackiej stronie

  Czerwony Klasztor to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Pieninach po słowackiej stronie. Wybierają się tam głównie turyści nocujący w Szczawnicy lub jej okolicach ze względu na bliskość i malowniczy charakter trasy.

 • Durbaszka

  Durbaszka: Schronisko pod Durbaszką, widokowe szczyty i szlaki w Małych Pieninach

  Durbaszka, niepozorna choć malownicza góra w Małych Pieninach, stanowi idealny cel wycieczek dla miłośników górskich krajobrazów.

 • Park Dolny

  Park Dolny w Szczawnicy: zielona perła uzdrowiska

  Park Dolny w Szczawnicy, często określany jako zielona perła Małopolski, znajduje się w centrum miasta, niedaleko ulicy głównej i  jest jednym z najbardziej malowniczych i historycznie znaczących miejsc w Polsce.

 • Park Linowy

  Pieniny - Parki linowe w Krościenku nad Dunajcem

  Park linowy stał się jednym z ulubionych miejsc aktywnego spędzania wolnego czasu dla wielu osób, zarówno dorosłych, jak i dzieci, łącząc w sobie dawkę adrenaliny, wyzwanie i kontakt z przyrodą. 

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Pieniński Park Narodowy – spotkanie z dziką naturą

  Znajdujący się w Małopolsce Pieniński Park Narodowy to najstarszy z 23 parków narodowych w Polsce. Powstał w 1932 roku w celu uratowania przed zdewastowaniem wyjątkowej przyrody...

 • Rezerwat Białą Woda Jaworki Pieniny

  Rezerwat Biała Woda - idealne miejsce na relaksującą wycieczkę

  Nieco zapomniany przez turystów rezerwat Biała Woda emanuje spokojem i urzeka pięknymi krajobrazami. To idealna trasa na rodzinne wycieczki rowerowe oraz spacery. Można tam nawet wybrać się z maleństwem w wózku

 • Sokolica

  Sokolica - Perła Pienin

  Sokolica, majestatycznie górująca nad przełomem Dunajca, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i fotografowanych szczytów Pienin. Jej charakterystyczny, skalisty wierzchołek, na którym od ponad pół wieku stoi samotna sosna

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Spływ Dunajcem – poznaj jedną z największych atrakcji Europy

  Spływ Dunajcem to niezapomniana przygoda i niezwykłe spotkanie z nieokiełznaną dziką przyrodą. Jest nie tylko największą atrakcją samych Pienin, ale i ewenementem na skalę europejską.

 • Beskid Sądecki

  Szlak ze Szczawnicy na Przehybę

  Szlak turystyczny ze Szczawnicy na Przehybę to wyjątkowa trasa, która przenosi wędrowców przez dwie różne, ale równie zachwycające krainy Polski - malownicze Pieniny i majestatyczny Beskid Sądecki. 

 • Widok ze Szczytu Wysoka w Pieninach

  Wysoka - najwyższy szczyt Pienin

  Wśród malowniczych krajobrazów Pienin, gdzie natura zaskakuje różnorodnością i dzikością, wznosi się Wysoka – najwyższy szczyt tego urokliwego pasma górskiego.

 • Wąwóz Szopczański

  Wąwóz Szopczański - jedna z urokliwych atrakcji Pienin

  Wąwóz Szopczański to kolejna warta zobaczenia atrakcja Pienin i okazja do spacerów. Jego nazwa pochodzi od Przełęczy Szopka, do której wąwóz prowadzi. 

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Szczyt Trzy Korony - czym urzeka turystów ?

  Trzy Korony to jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektownych szczytów w Pieninach. Mimo że nie jest najwyższy, to ze względu na specyficzną budowę, która z daleka przypomina koronę...

 • Zamek Czorsztyn

  Zamek Czorsztyn – poczuj ducha historii

  Zwiedzanie zamków lub ich ruin jednych fascynuje, podczas gdy inni za tym nie przepadają. Jeśli jednak wiadomo, że w przeszłości w tych murach bywali najwięksi władcy, chce się tam pójść..

 • Widok na Krościenko nad Dunajcem

  Krościenko nad Dunajcem – jakie atrakcje czekają na turystów?

  Krościenko nad Dunajcem to urokliwie położona miejscowość u podnóża Pienin nieopodal Szczawnicy. Mimo turystycznego charakteru i związanych z tym licznych atrakcji, posiada też ciekawe obejrzenia zabytki oraz słynie z leczniczych wód mineralnych.

 • Niedzica - Zamek

  Zamek w Niedzicy – jedna z największych atrakcji Pienin, której nie można pominąć

  Zamek w Niedzicy przyciąga uwagę już z daleka. Malowniczo położony nad Jeziorem Czorsztyńskim na wapiennej skale jest jedną z największych atrakcji Pienin Spiskich. 

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Wyciągi narciarskie w Pieninach

  Pieniny, choć często kojarzone głównie z przepięknymi krajobrazami, spływem Dunajca czy charakterystycznym Zamkiem w Niedzicy i Czorsztynie, z roku na rok zdobywają coraz większą popularność wśród miłośników białego szaleństwa. 

 • Velo Dunajec - trasa rowerowa

  Velo Dunajec – malowniczy szlak rowerowy w Małopolsce

  Najbardziej malownicza trasa rowerowa Małopolski, czyli Velo Dunajec to raj dla wszystkich, którzy lubią łączyć podróżowanie i zwiedzanie z przyjemnym rodzajem aktywności fizycznej, jakim jest jazda na rowerze. 

 • Nad Wodospadem - pokoje do wynajęcia, Szczawnica noclegi

  Jezioro Czorsztyńskie – ogrom atrakcji dla turystów

  Jezioro Czorsztyńskie to urokliwie położony pomiędzy Pieninami a Gorcami sztuczny zbiornik wodny na rzece Dunajec. Powstało dzięki zbudowaniu zapory w Niedzicy w latach 60 XX wieku w celu ujarzmienia kapryśnej rzeki.

 • Zamek Spiski na Słowacji

  Najciekawsze atrakcje Słowacji przy granicy z Polską

  Wybierając się na urlop w góry, warto sprawdzić także atrakcje Słowacji przy granicy z Polską. Można będzie uatrakcyjnić urlop, poszerzając wakacyjne plany o zwiedzenie ciekawych miejsc u naszych sąsiadów